آشنایی با انواع لک‌های پوستی
پوست بدن به ویژه در ناحیه صورت و دست ها از اعضای مهم بدن است که از میزان حساسیت بالایی برخوردار بوده و به لحاظ درونی و بیرونی آسیب پذیر است. مشکلات عصبی و تنش های روحی، تغذیه، بیماری های داخلی به ویژه ناراحتی های گوارشی، نور مستقیم آفتاب، سرما و گرمای شدید هوا، بارداری و پیری تاثیرات مستقیمی بر تغییر رنگ پوست و ایجاد لک یا کک ومک و نازیبایی پوست دارد و موجب پیدایش لک در ابعاد و رنگ های مختلفی بر سطح آن می شود.
لک های پوستی عبارتند از نقاط یا لکه های تیره تر از پوست که معمولاً به سه رنگ قهوه ای روشن یا تیره و یا مایل به خاکستری و حتی سیاه رنگ روی پوست ایجاد می شوند. بیشتر لک ها در معرض نور آفتاب در قسمت هایی مثل صورت، گردن، ساعد و پشت دست ها ایجاد می شوند. لک انواع مختلفی دارد که شامل کک و مک لنتیگو، انواع خال ها، لک های حاملگی، لک های ناشی از آفتاب، لک های ایجاد شده به دنبال ضایعات پوستی یا هر نوع التهاب پوستی، لک های پیری و نهایتاً سرطان های پوستی می شود اغلب سرطان های پوست در ابتدا به صورت لک نمایان می شوند.


• کک و مک چیست؟

لکه های کوچک یک تا سه میلی متری گرد یا بیضی شکل و یا حتی با حدود نامشخص هستند که به رنگ قهوه ای روشن و تیره در پوست ایجاد می شوند.
معمولاً در مناطقی از پوست که در معرض نور آفتاب قرار می گیرد، مثل صورت، پشت دست ها، ساعد، گردن و سینه به وجود می آید. کک و مک در هر سنی ممکن است ایجاد شود ولی بیشتر در سنین بچگی و جوانی در افراد با پوست روشن خصوصاً اگر موهای قرمز داشته باشند، بروز می کند. در فصل بهار و تابستان کک و مک بروز پیدا می کند و یا اگر فرد به آن مبتلا باشد، پررنگ تر می شود و در ماه های زمستان از بین رفته یا رنگ آنها روشن تر می شود. کک و مک به علت فعال شدن سلول های رنگدانه ای پوست در معرض نور ایجاد می شود و به همین دلیل، افراد مستعد باید پوشش کافی در مقابل نور آفتاب داشته باشند و به طور مرتب از کرم های ضدآفتاب و کلاه استفاده کنند. کک و مک معمولاً درمان نمی شود و نیازی به درمان ندارد. ولی قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب و استفاده از کرم ضدآفتاب جهت پیشگیری از تشدید آن کافی است.
به طور کلی در مورد افرادی که از این بابت رنج می برند می توان راه های مختلفی برای درمان ارائه داد که از جمله کرم های رنگ بر، Peeling و لیزر است. با این حال کک و مک با هر روشی که کم رنگ یا بی رنگ شود، به محض قرار گرفتن شخص در معرض نور آفتاب و نداشتن پوشش کافی جهت محافظت از نور خورشید، دوباره عود می کند.
برخی از لک ها نیز به دلیل بیماری های داخلی بروز می کنند که در این گونه موارد ابتدا باید بیماری اصلی را شناسایی و درمان کرد و بعد با قطع داروها، به درمان لک ها پرداخت. در صورتی که لک ها بهبود پیدا نکنند به روش لک های حاملگی با تجویز کرم های مخصوص، ضایعات را از بین می بریم.


• لک های پیری

در اکثر افرادی که دارای پوست روشن هستند در سنین حدود شصت سالگی یا بالاتر، لکه های قهوه ای یکدست کوچک تا حدود یک سانتی متر و گاهی بزرگ تر روی صورت، پشت دست ها و مناطقی که در معرض تابش نور هستند، ایجاد می شود که در اصطلاح علمی به آن (Senile Lentigo) می گویند. البته این لک ها فقط خاص دوران پیری نیستند بلکه به دنبال آفتاب سوختگی های شدید در جوانان هم به وجود می آیند. در سنین بالا لک های مشابه لک پیری هم روی پوست به وجود می آیند که برجستگی مختصری دارند و روی سطح آنها زگیلی شکل است و گاهی اندازه آنها به چندین سانتی متر هم می رسد و رنگ آنها بین قهوه ای روشن تا تیره و حتی سیاه رنگ متغیر است.
این فرم لک ها را سبورئیک کراتوزیس می نامند که اگرچه ظاهر زیبایی ندارند ولی هیچ مشکلی ایجاد نمی کنند. فرم دیگر لک های پوستی «اکتینیک کراتوزیس» است. لک های قهوه ای به اندازه کوچک یا بزرگ که روی پوست و در مناطقی که در معرض نور قرار دارد، ایجاد می شوند.
رنگ این نوع لک ها قهوه ای کمرنگ تا پررنگ و در برخی نواحی قرمز است و موقع لمس، خشن هستند و ممکن است بعدها به سرطان پوست تبدیل شوند. نوعی سرطان پوستی هم هست که به صورت لک های قهوه ای ابتدا روی پوست ظاهر می شود.
پس جهت تشخیص این لک ها از یکدیگر باید به پزشک متخصص پوست مراجعه شود.برخی لک ها به راحتی با لیزر از بین می روند و بعد از درمان هیچ اثری از آنها روی پوست نمی ماند. مثل کک و مک ها و لک های پیری، سبورئیک کراتوزیس و… ولی برخی لک ها دارای این خصوصیت هستند که وقتی شخص در معرض تابش نور آفتاب قرار بگیرد دوباره برمی گردند مثل کک و مک که این نشان دهنده اثر موقت لیزر نیست. بلکه لیزر لک ها را از بین برده ولی تابش نور باعث عود آنها یا ایجاد لک های دیگر می شود.

مزیت لیزر بر روش های دیگر درمانی این است که :
۱-سریع تر عمل می کند و زودتر فرد را به نتیجه دلخواه می رساند.
۲- بعد از لیزردرمانی، پوست سریع تر ترمیم می شود.
۳- به دنبال درمان، هیچ اثری روی پوست باقی نمی ماند و جای کک و مک ها یا لک ها مشخص نمی شود.
اما در مورد لک های حاملگی یا لک هایی که به دنبال ضایعات پوستی یا هر نوع التهاب روی پوست ایجاد می شوند، درمان با لیزر گاهی نتیجه بسیار خوب و گاهی نتیجه بدی می دهد و حتی ممکن است ضایعه لک بدتر شود.

پس در این گونه موارد بهتر است از درمان لیزری استفاده نشود و یا خیلی با احتیاط این کار را انجام دهند.


لکه های کبدی :

از نظر پزشکی به این بیماری “LENTIGO” یا لکه های پیری می گویند. لکه های قهوه ای روشن یا تیره ای که روی صورت یا پشت دست ها ظاهر می شوند و شبیه کک و مک بزرگ است که اندازه آنها شاید به ۵/۲ سانتیمتر هم برسد.
این لکه ها بیشتر در چه افرادی پدیدار می شود؟
این لکه ها بیشتر در افراد مسن و میانسال و افرادی که بیشتر در معرض آفتاب بوده اند ظاهر می شود .

دلیل بروز این لکه ها چیست؟
این لکه ها در اثر برخورد نور خورشید با پوست و تغییر رنگ سلول های اپیدرمی پوست به وجود می آیند. رادیکال های آزاد سلول اولیه اپیدرم را تخریب کرده و تخریب DNA مثل بازی دومینو ، پشت سرهم ادامه می یابد.
در تصویر بالا ، شکل سمت چپ پوست جوان را نشان می دهد و شکل سمت راست پوست پیر شده را نشان میدهد. همانطور که مشاهده می کنید ضخامت لایه های پوست پیر شده کاهش یافته و دچار لکه قهوه ای نیز است.
بسیاری از مردم بطور ارثی در معرض ابتلا به این لکه ها هستند ، پس اگر والدین شما دارای لکه های قهوه ای روی دست و صورتشان هستند ، مراقب خود باشید.

با این لکه ها چه باید کرد؟
از آنجا که عامل اصلی بروز این لکه ها نور خورشید است جلوگیری از برخورد اشعه خورشید با پوست ساده ترین راه جلوگیری از بروز آن است. پوشاندن پوست یا استفاده از یک کرم ضد آفتاب قوی ( حداقل با SPF 15) راه مناسبی است.
خوب کار کردن کبد ، نکته کلید ی دیگر در جلوگیری از بروز این لکه ها و حفظ سلامت پوست است. می دانید که کبد فیلتر بدن است . خون از کبد عبور می کند و مواد زائد و سمی آن در حین عبور، حذف می شود. اگر کبد رادیکال های آزاد را از خون بردارد، احتمال تولید این لکه ها خیلی کم می شود. راه کاهش رادیکال های آزاد در بدن ، مصرف مواد غذایی و مکمل های غنی از آنتی اکسیدان است که مانع از ادامه تخریب سلول ها شود.

لکه های کبدی چه هستند؟
آیا این لکه ها خطرناک هستند؟
این لکه ها خوش خیم یا غیرسرطانی و معمولاً بی ضرر و بدون درد هستند . فقط از نظر زیبایی مشکل زا هستند ( در تصویر بالا لکه های قهوه ای بر روی دست، با علامت فلش مشخص شده اند ).
گاهی اوقات روی پوست لکه های کراتوزی ایجاد می شود که شبیه لکه های کبدی است ، ولی در اصل این لکه های قرمز مرحله اول ایجاد سرطان پوست است و از این رو به همه افراد مبتلا به کک و مک های تیره، خال یا لکه های کبدی توصیه می شود یک چک آپ سالیانه انجام دهند.
توصیه های عمومی
از برخورد اشعه خورشید با پوست صورت و دست ها جلوگیری کنید ، خصوصاً بین ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعداز ظهر که میزان اشعه ماوراء بنفش خورشید در این زمان زیاد است. اگر در این ساعات مجبور هستید از منزل خارج شوید، از کلاه لبه دار یا نقاب استفاده کنید.


رژیم درمانی

همانطور که بیان شد بهترین راه مقابله با رادیکال های آزاد، مصرف مواد غنی از آنتی اکسیدان است . به همین منظور بهتر است روزانه حداقل ۵ واحد میوه یا سبزی مصرف کنید.
برای بهبود عملکرد کبد باید از مصرف همه مواد لبنی پرهیز کنید ، از جمله شیر ، ماست ، پنیر، خامه، کره، بستنی و شکلات و غیره. مواد لبنی صنعتی حاوی میزان بالایی آنتی بیوتیک ، استروئید و هورمون های رشد مصنوعی است که گاوداران برای جلوگیری از بیماری دام و بیشتر شدن شیر، به دام ها می دهند که وارد شیر آنها هم می شود. شیر سویا جایگزین خوبی برای محصولات لبنی است.
- از مصرف کلیه روغن های گیاهی جامد و مارگارین ها اجتناب کنید.
- مواد غذایی کاملاً سرخ شده را مصرف نکنید.
- محصولات فرآیند شده شیرین را حذف کنید.
- مرغ و بوقلمون کمتر مصرف کنید ، زیرا حاوی هورمون های مصنوعی، آنتی بیوتیک و استروئید است که بار کاری کبد را افزایش می دهند.
- هر روز ۲ لیتر آب و مایعات بنوشید.
- از مصرف شیرین کننده های مصنوعی اجتناب کنید.

سریعتر بیابید
 • بر اساس برند
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • بر اساس قیمت
  ریال - ریال
 • محصولات بایواستاس :
  0
 • انتخاب بر اساس نوع پوست :
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • انتخاب براساس دسته بندی :
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • محصولات دکتر مورد :
 • محصولات اسکین کد:
  0

ضدلک صورت

نمایش:
مرتب کردن بر اساس:
 سرم روشن کننده مزو-ویت ویتامین C اریکسون ERICSON
ویژگیهای سرم روشن کننده مزو ویت ویتامین C اریکسون : - ضد التهاب و آنتی اکسیدان - روشن کننده وانر..
موجود می باشد
ارسال رایگان 2,940,000 ریال
سرم روشن کننده و ضدلک پوست اسکین کدSKINCODE
نوع پوست: مناسب برای انواع پوست به ویژه پوستهای ناصاف و دارای لک اثربخشی و مزایای محصول: -..
موجود نمی باشد
کرم روز روشن کننده و ضدلک با SPF15 اسکین کدSKINCODE
نوع پوست: مناسب برای انواع پوست به ویژه پوستهای ناصاف و دارای لک اثربخشی و مزایای محصول: - ..
موجود نمی باشد
کرم لایت روشن کننده و بازسازی کننده قوی اریکسون ERICSON
ویژگیهای کرم لایت روشن کننده وبازسازی کننده قوی  اریکسون : مناسب پوست های حساس و آسیب دیده..
موجود می باشد
ارسال رایگان 5,100,000 ریال
کرم ماسک روشن کننده و ضدلک شب اسکین کدSKINCODE
نوع پوست: مناسب برای انواع پوست به ویژه پوستهای ناصاف و دارای لک اثربخشی و مزایای محصول: -..
موجود نمی باشد
 فلوئید ضد لک روز وینوپرفکت کدلی
حاوی وینی فرین با غلظت 500ppm این سپر نامرئی تاثیر فوق العاده ای بر شفافیت پوست شما دارد و از آن ..
موجود نمی باشد
ای سی ام - ماسک ضدلک دپی وایت
      درمان قوی لک بواسطه تاثیر سریع و عمیق اسید کوجیک (هیدروکینون) و ویتامین..
موجود می باشد
900,000 ریال
ای سی ام -کرم ضدلک دپی وایت ACM
ویژگیهای کرم ضدلک دپی وایت ای سی ام:   درمان قوی لک به واسطه تاثیرسریع وعمیق هیدروکینون ...
موجود می باشد
1,250,000 ریال
ایلومینیتینگ دی مویسچر دکترموردMURAD
توجه :   "فاقدموجودی شرکت واردکننده میباشد" کد بهداشت: 675/29832   ویژگیها ..
موجود نمی باشد
ایلومینیتینگ نایت مویسچر دکترموردMURAD
کد بهداشت: 675/29833   ویژگیها :   مناسب پوست های نرمال تا خشک مرطوب کننده ..
موجود نمی باشد
بلان کرم پروتکتریس سیمون مهلر
ویژگیهای بلان کرم سیمون مهلر :   مناسب انواع پوست کرم محافظ وروشن کننده پوست کاهنده..
موجود می باشد
ارسال رایگان 4,310,000 ریال
تونر اسنشیال C دکتر مورد
درباره محصولات اسنشیال C پيشگيري و معکوس نمودن سيکل آسيب هاي محيطي و چروک هاي ناشي از آفتاب بر پا..
موجود نمی باشد
رکسول- سرم ضدلک وسفیدکننده
کد وزارت بهداشت: 206301712048909 ویژگیهای پیگمنت سرم رکسول :     کک مک و لکه ها..
موجود نمی باشد
رکسول- کرم ضد لک و سفید کننده FADE-4
توجه :   خرید محصول فقط ازطریق درگاه پرداخت آنلاین امکان پذیراست   هشدار: ..
موجود نمی باشد
رینکل اندپور ریفاینینگ دکترموردMURAD
  کد بهداشت: 675/29832 روشن کننده چند منظوره که قابض منافذ و ضد چروک نیز می باشد. سرم ..
موجود نمی باشد
سرم ادونس اکتیو رادیانس دکتر موردMURAD
کد بهداشت: 675/29832 مناسب انواع پوست  درمان لک های ناشی ازآفتاب یاافزایش سن ؛ناصافی پوست..
موجود می باشد
ارسال رایگان 3,720,000 ریال
سرم انرژی‌زا، روشن کننده و احیا کننده ویتامینC20 هلیونیچر
شماره مجوز بهداشت: 5379148861569888 ویژگیهای سرم انرژی‌زا، روشن کننده و احیا کننده هلیونیچر:..
موجود می باشد
ارسال رایگان 1,760,000 ریال
سرم بلان سیمون مهلر
مناسب انواع پوست سرم ضد لک با ترکیبات فعال و متعادل کننده پروسه پیگمانتاسیون اصلاح رنگ پوست و ..
موجود می باشد
ارسال رایگان 4,170,000 ریال
سرم روشن كننده و حيات بخش C %20 ساسکین
ویژگی ها: رطوبت رسانی عمقی پوست بازگرداندن شفافیت به پوست های کدر به دلیل وجود ویتامین C با..
موجود می باشد
1,300,000 ریال
سرم روشن کننده قوی لانژهLANGE
مشخصه ها :   - مناسب پوست چرب - برطرف کننده تجمع رنگدانه ها - پیشرفت استحکام پوست و ر..
موجود می باشد
ارسال رایگان 1,580,000 ریال

فروشگاه اینترنتی ایرانیان اسکین ، بهترین مقصد برای خرید اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی شما در ایران است. تمامی ایرانیان می توانند کالاهای آرایشی و بهداشتی و هزاران قلم کالای متنوع آرایشی و بهداشتی و درمانی مختص آقایان و بانوان و کودکان را به صورت آنلاین خریداری کنند و به آسانی تحویل بگیرند. ایرانیان اسکین با پیاده سازی روش های پرداخت متنوع امکان خرید آنلاین را در هر زمان و مکانی با شرایط ساده فراهم کرده است. ایرانیان اسکین با شرایط خرید متنوع و تحویل اکسپرس تجربه خرید اینترنتی برندهای معتبر دکترمورذ،اسکین کد،روگین ،کرکلند،آلوپکسی و.. را به سادگی برای شما فراهم می سازد. در ایرانیان اسکین خرید کالاهای زیبایی و سلامت از میان معتبرترین برندها به شما کمک خواهد کرد تا به سادگی پیرایش و آرایش خود را با هر سلیقه ای فراهم کنید . در هر کجا می توانید بهترین محصولا پوست، محصولات مو، محصولات آرایشی و بهداشتی ، محصولات آفتاب ، محصولات کودکان و محصولات درمانی را خریداری کنید. محصولات تقویت مژه و ابرو، ضد ریزش مو، ضد آفتاب، لیفتینگ پوست، ضد جوش، محصولات زیبایی سینه، کرم پودر طبی، ضد لک صورت، ضد چروک صورت، متعادل کننده چربی پوست، ضد چروک گردن در ایرانیان اسکین در دسترس است. تمامی کالاها و خدمات حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد

© تمامی حقوق این وب سایت برای شرکت پوست ایرانیان محفوظ می باشد. | 1387-1395
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
طراحی فروشگاه اینترنتی و سئو سایت از شرکت فناوری اطلاعات آوادیس